Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Zprávy od vody
  3. Podzimní Pálava
09.11.2020

Podzimní Pálava

Po příjezdu k vodě, která byla brutálně obsazená rybáři jsem se rozmýšlel, jestli vůbec jít chytat na poslední volné místo, nebo to rovnou otočit a jet domů. Ryba nejeví žádnou aktivitu a bodejď by jo, když tlak právě vyletěl z 1020 na 1038hPa během 12h. Vítr nefouká a celkově to stojí za prd. Nakonec i přes to všechno jsme začali nosit a vybalovat naše věci.

Já se držím taktiky, která funguje na velké ryby a většinou, když to vyjede, tak to stojí za to. Tato taktika je v podobě boilies krill 24mm. Ať už s plovkou pepře nebo samotná jedna nebo dvě kuličky krilla. Krmím vždy jen 2-4 hrsti na montáž stejného boilies. Toto nám ne jen na Pálavě funguje na opravdu velké kapry. Filda zvolil atraktivnější taktiku a tou byla na jeden prut oliheň  s popkou pepře a na druhý prut banča se sladkou popkou ananas/pepř a to vše obalené v pastě.

První noc jsme hledání míst moc nedali. Přesto jsme se dočkali první vlaštovky v podobě 11kg lysečka.

Druhý den dopoledne jsme jeli na vodu důkladně najít ty správná místa pro naše montáže. Našli jsme první místo, položili montáž, nakrmili a jeli zpět na břeh pro druhý prut. V tom, když jsme dojeli na břeh si všímáme obou mých vyvěšených swingerů a tak neváháme a berem oba pruty a jedem to omrknout. Když jsme dojeli k šokovce bližšího prutu, tak jsme zjistili, že jsou pruty dokonale zamotány do sebe. Zatáhnu za šokovku bližšího prutu a myslím si, že je na konci jen kámen a ryba bude na druhém prutě. Okamžitě stříháme vše co jde a znovu svazujeme pruty k sobě, abychom odstranili chuchvalce pletenek. Vše hotovo, takže pokračujeme. Domotávám šokovku na naviják s tím, že vytáhnu montáž s kamenem a pojedem pro tu zadní rybu. V tom se do prutu opřu a pod lodí se mně vynoří slušnej šupináč. Super! 🙂 Rychle jsme ho podebrali a až při zvedání do člunu zjišťuji, že něco váží... pokračujeme pro druhou montáž, kde byl druhej, tentokrát pokřivenej a vcelku bojovnej šupík, který byl o dost menší. Ale jako double pěkný. Máme radost a po pohledu na ryby Filip říká: "Ty vole, ten velkej má tak 25kg a ten malej minimálně 15kg ale spíš tak 17". Na to mu odpovím, že to ani omylem, že ten velkej má sotva 20 a malej tak 10kg. Po příjezdu na břeh je na řadě vážení a focení. No nebudu to natahovat... Filda měl pravdu a větší měl 25,5kg a menší 17+. Nevěřil jsem, že mám letos 5x posunutý osobák. Prostě naše oblíbená kombinace boilies krill & plovoucí pop-up pepř.

Ryby pouštíme a jdeme makat dál. Dohromady přes 6h na vodě, na najití 3 správných míst (jedno místo jsem našel hned večer dobrý). Je 19h večer a Fildovi přichází klasickej podzimní padák na panáčka squida s pepřovkou. Jedem tam, dostanem se nad rybu a první kontakt vypadá slušně! Po několika minutách přetahovačky nám v podběráku končí dlouhý šupináč. Váha ukazuje rovných 20kg!

Bomba! Další záběr dostáváme hned ráno a neváháme ani vteřinu a valíme zase za rybou. Téměř bez souboje podebíráme šupinaté torpédo. Montáž položíme na své místo a jedeme ke břehu. Asi 50m od břehu si Filda všímá prověšené sňůry a tak kapra v saku hodíme na fendr a valíme pro druhého. Ryba tentokrát bojuje solidně, ale bohužel je to menší šupináč. Po zvážení máme zase obrouvskou radost, protože ten můj dlouhán zase překonal hranici 20kg. Menší bráška do doublu váží 13kg. Rychle se vyfotíme a pouštíme kapry tam, kam patří!

Dnes za náma má přijet na pokec Rosa s Paulosem a tak je vyčkáváme. V tom se znova ozve zvuk Fildových RXek. Vše se opakuje a v podložce nám skončil krásně stavěný lysec vážíci přes 17kg.

Při focení zrovna přichází kluci a z dálky si myslí, že je to další ryba 20+ a do toho ještě lysec. Bohužel, ale přesto udělal fakt radost! Znova v 19h večer má Filda záběr. Tentokrát na krilla s pepřem. Po zvážení je to prostě další ryba přesahující váhu 20kg!

Neuvěřitelné co se nám zase povedlo! Bohužel v noci přijíždí soused, který nám prostě na hulváta převáží pruty a pokládá montáže na naše místa. Je čas to zabalit! Filda odjíždí do práce ale střídá ho Rosa s Raptorem! Jedem chytat z člunu, ať máme klid.

První dva dny jsme bohužel vyzkoušeli špatnou část jezera, kde jsme chytli pouze několik menších kaprů. Rozhodli jsme se, že se přestěhujeme na poslední 3dny jinam a to byla správná volba! Již pár hodin po přestěhování dostává rosa první záběr na squidku s pepřem! A navíc je z toho parádní lysec přes 19kg!

O pár hodin později dostávám také já první vlaštovku s váhou nad 15kg.

Druhý den mám další dva parádní šupíky! Jeden znova přesáhl 20kg hranici a druhému přes 19kg vážícímu krasavci moc nechybělo!

Poslední den se probouzíme nesvoji, že už dlouho nebyl záběr. Dáváme si ranní cigaretku s tím, že začnem balit, ať jsme brzy doma. V tom z ničeho nic přichází šílená plynulá jízda na prut, který jsem měl vyvezený v pravém úhlu ke stojanu. Prut málem vyskočil z pípáku, ale naštěstí jsem ho opravdu rychle chytil a odklopil překlapěč. Tento prut ležel asi 3m od lesa a ryba to samozřejmě napálila přímo do něj! Po vykotvičkování z třetí vázky jsme se dostali do kontaktu s rybou. To však netrvalo dlouho a ta popojela cca 3m a byla v další vázce... naštěstí i z této vázky se nám kapra povedlo dostat a ten nás poté odtáhl na volnou vodu, kde nás nesmyslně drtil. Po tvrdém souboji jsme ale vyhráli a v podběráku skončil další neskutečnej šupík s váhou 24,3kg!

Šokovka byla roztřepená a moc nezbývalo... ale o tom to je! Tato ryba nás dost nakopla vydržet ještě den, ale bohužel jsme už neměli další benzín do motoru, tak jsme to zabalili a jeli domů.

Toto byla jedna z několika našich povedených výprav pod naši Pálavu!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli