Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Zprávy od vody
  3. Vítr na Strachec
12.06.2021

Vítr na Strachec

Volám Karlítovi a ptám se ho, jestli má volný čas od čtvrtku do úterý. On mi na to hned odpovídá, že balíme a jedeme…

Druhý den už přejíždíme na naše předem vytipované místo. Do začátku nám došla krátká bouřka a tak jsme si ihned postavili přístřešky a uklidili věci. Během hodiny jsme už ale na vodě a hledáme lovná místa. Naše hotspoty jsme našli cirka na 400 až 500 metrech od břehu. Do setmění zde leží všechny 4 hůlky. Byli jsme šťastní, že jsme po dlouhé době u vody sami a nemusíme řešit zbytečně věci, co k vodě prostě nepatří… A tak společně po večeru plní energie vybíháme do boje. Už klasicky Karlos pod svoje háčky střílí jeho osvědčený hamburger 2x Krill  a POP-UPS Pepř. Já zkouším klasický panáček Krill s POP-UPS Pepř.

Naše první dva dny u vody bylo spíš peklo na schodech, kdy panovalo doopravdy extrémní teplo. Po dvou dnech se rozfoukalo a my tak dostáváme ráno záběr. Po rychlém výjezdu na vodu panují velké emoce. Dojíždíme k rybě a Kája tahá pytel cementu, ale to bylo vše, co 23,5 kg šupík zvládl a tak ho podebírám.

Karlíto a jeho 23,5kg šupík

Karlíto a jeho 23,5kg šupík

Přijíždíme a nad Pálavou se strhává další hell, kdy vítr dosahuje až 20 m/s. Po zakotvení se z ničeno nic trhá kotva od lodi, tak pro člun skáču do vody. Během minuty mi přichází práva pálavská jazda. Já nahý a Kája celý mokrý od vln dojíždíme k montáži, ale co se mi nestalo. Ryba to fikla přímo v návazci. A tak jedeme zklamaní na břeh. Na nic nečekám a chystám novou montáž. Když se vítr lehce umírní ihned vyjíždím k mému lovnému místu položit prut. Než stačím stočit člun ke břehu, vítr zesiluje a do kýlu lodě naráží čím dál větší vlny. Jsem rád, že dojíždím ke břehu a prut dávám do vidliček. Po tom všem mně vyhládlo a tak jsem si udělal naše oblíbené tousty. Kája klasicky vaří jídla, jak pro dětský domov. Přejezeni se potácíme po schodech a já říkám: „Karlos, dojde poledňák“. Neuběhlo ani pár sekund a dostáváme záběr na dva pruty. Poprvé nikam nejedeme a ryby se snažíme zdolávat ze břehu, protože momentální podmínky nám neumožňovaly vyjet na vodu. Nicméně Kájovi se jen vypl kámen a já mezi tím zdolával rybu. Pár desítek minut přešlo a já cítím slabé dření. Po chvilce se mi ryba vyřezává. Přicházím tak o svůj druhý záběr na této výpravě, ale i tak neztrácím elán a bojuji dál…

Chytáme tak pouze na 2 pruty. Né na dlouho, protože se Karlítovi rozjíždí jeho jediný prut ve vodě. Rozhodnutí bylo jasné, drastické, ale nakonec to nejlepší. Rozjeli jsme se do těch největších vln, co jsme zatím společně na Pálavě zažili. Vlny byly větší než já, když jsem seděl na člunu. Bylo to všechno rychlé, ale ryba nezajela do žádné vázky a tak se brzo Kája fotí s krásnou 18 kg rybou. Tímto kaprem končí další poledne a my se pomalu chystáme na večer. Na konci dne je na hladině olej a to i přes celý večer.

Karlíto a jeho pálavský 18kg šupináč

K předposlednímu ránu přichází další změna počasí a začíná nám foukat přímo na nás. Počasí, na které jsme čekali. Voda se promíchala, a tak hladina nebyla o tolik teplejší. Měli jsme hned větší šanci chytnou pořádnou mambu. Měl jsem smůlu snad jen pod vodou, kde jsem tento den ztratil další 2 ryby. Nenechal jsem nic náhodě, a tak na poslední večer jsem oba pruty ještě jednou převezl. Mezi tím se stalo něco neuvěřitelného. Karlíto k podvečeru dostává jízdu. Kapr to napálil 200 metrů od lovného místa, kde byla montáž položená. Dojíždíme rybu a začíná chvilkový boj. Momentálně vítr oslábl, a tak si můžeme souboj užít v plné své kráse. Po pár těžkotonážních výpadech se ryba ukazuje na hladině. Rybu se snažím ihned podebrat a to se mi tak daří. S rybou se necháváme lehce sfoukávat po vodě. Nic jiného, než nával emocí zde nebyl. Možná nás slyšeli i lidi ze Strachotína, jak moc jsme řvali štěstím. 😊 Přijeli jsme tedy zpět ke břehu, kde nás čekalo vážení ryby. Na váze se ukázala váha 29 kg a tak odčítáme ještě sak který má 1,5 kg. Byla to ta ryba z říše snů, o které jsme se s Karlítem bavili asi půl hodiny před tímto záběrem. Hambugr z boilies Kill  a POP-UPS Pepř  je naší volbou jedna.

Karlíto a jeho 27,5kg mamba

Karlíto a jeho 27,5kg mamba

Tento večer plný oslav jsem i já vytáhl svojí první rybu výpravy. Byl to boj, když jsem musel kotvičkovat 2 vázky, ale nakonec jsem zdolal 10,5 kg šupíka.

Žákys a jeho 10kg šupík

Kája chvilku před půlnocí ještě vytahuje rybu 13 kg a my tak stahujeme pruty a jdeme spát.

Karlíto a jeho večerní 13kg šupináč

Ráno rychle po zavezení Karlíto vybojuje poslední rybu na této akci. Je to další raketa s váhou 18 kg.

Karlíto a další 18kg ryba této výpravy

Kombinace Krill s POP-UPS Pepř je už naše legenda. I tentokrát nás nenechala ve štychu. My tak začínáme balit své věci a v dopoledních hodinách odjíždíme domů…

Všem přeji u vody klid, pohodu a to štěstíčko. Zatím ahoj. S pozdravem Žákys

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli